PDF Drukuj Email
Akcja charytatywna „Szlachetna Paczka”
Wpisany przez ALitwin   
środa, 15 grudnia 2010 07:13

Jak co roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej.  Tym razem była to ogólnopolska akcja Szlachetna Paczka. Dowiedzieliśmy się od niej od pani profesor Tamary Korus, która pomogła nam nawiązać kontakt z wolontariuszami działającymi w stowarzyszeniu „Wiosna”.

Z anonimowej bazy internetowej wybraliśmy rodzinę i przygotowaliśmy dla niej świąteczną paczkę.  W przygotowanie tej paczki włączyło się 18 klas naszej szkoły. Otrzymaliśmy wiele produktów spożywczych  i środków czystości a za zebrane pieniądze kupiliśmy ciepłą kołdrę, poduszki, komplety pościeli, prześcieradła i ręczniki a także dres, o którym marzył niepełnosprawny członek rodziny. Do akcji aktywnie włączyli się także nauczyciele naszej szkoły a wychowawcy klas bardzo wspierali naszą inicjatywę, za co bardzo dziękujemy.

Za udział w akcji otrzymaliśmy certyfikat i wiele, wiele podziękowań i ciepłych słów. Cieszymy się , że mogliśmy sprawić radość rodzinie, którą dotknęło nieszczęście a ich bieda jest niezawiniona.

Samorząd Uczniowski